Ємність нержавіюча з лопатевою мішалкою.
Нержавіюча ємність з мішалкою являє собою перемішувальне обладнання для технічних і виробничих цілей. Її основне застосування – приготування різного роду сумішей, розчинів або суспензій. Ємності можуть мати різний обсяг і спосіб встановлення, що дозволяє їх використовувати в різних місцях для різноманітних цілей. Також можна вибрати вид механічної мішалки. Перевага постійного перемішування полягає у прискоренні проведених хімічних процесів.
Області застосування:
- лакофарбна промисловість – для виготовлення фарбувальних складів і колористики;
- нафтова – для перемішування нафтопродуктів;
- фармацевтична — для створення різного роду рідких лікарських препаратів;
- будівельна – для виготовлення будівельних розчинів і сумішей;
- харчова промисловість - для складання купажів вин у виноробстві, виробництва соків і напоїв, підтримки необхідної температури суміші і т. д.;
- хімічна промисловість - для змішування малов'язких рідин або взмучивании нерозчинних опадів, для створення різного роду емульсій та ін.
Типи перемішуючих пристроїв в залежності від застосування можуть бути:
• Турбінними.
Обертальний рух лопаток турбінної мішалки передає рідини сильну радіальну течію, яка, в свою чергу, забезпечує повну циркуляцію всього обсягу перемішуваного компоненту. Турбінні мішалки використовуються для розчинення, перетворення в емульсію рідин, що мають однакову або різну щільність; взмучування твердих частинок (аморфних або кристалічних) з великим масовим вмістом (до 80%); розподіл суспензії волокнистих часток з незначним масовим вмістом (до 5%); взмучивання щодо великих твердих частинок (до 1,5 мм) у значній концентрації (до 60%); збільшення інтенсивності теплообміну і оптимізація температурного режиму перемішуємої рідини; розчинення в рідині газоподібних речовин.
• Лопастними.
Лопастна мішалка (листова), в силу її простій конструкції, широко використовується в хімічній промисловості. Вона застосовна як для перемішування рідких речовин, так і тоді, коли перемішуючим реагентом виступає газ або повітря, а також змішування рідини і газу.
• Рамними.
Основне призначення рамної мішалки – перемішування в'язких і важких рідин; збільшення інтенсивності теплообміну; виключається утворення осаду на стінках ємності. Тому діаметр її максимально наближений до діаметру судини, що дозволяє захоплювати при змішуванні осідають осадові частки, що не допускає залипання на стінках і перегріву рідини.
• Пропелерними.
Перемішуючий вузол складається з пропелера (гвинта) з двома, трьома або чотирма лопастями, залежно від моделі. Лопасті вигнуті на зразок гвинта, що дозволяє рідині в процесі змішування циркулювати не тільки в горизонтальній, а й у вертикальній площині, переміщаючись по осі. Завдяки унікальним конструкторським особливостям мішалка може забезпечувати повноцінну циркуляцію рідкого середовища в ємності, витрачаючи мінімум механічної енергії. У цьому полягає її основне завдання.
Пропелерна мішалка виконує наступні функції: розчиняє і перетворювати в емульсії будь-які види по в'язкості рідини; піднімає і взмучує твердий осад в рідині, при масовому його утриманні не більше 10% і розміром частинок до 0,1 мм; перемішує волокнисті матеріали; оптимізує температурні параметри рідини.